Назва мерапрыемства
|
Клас
|
Адказны
|
|
2 верасня – дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання
|
|
- Кніжная выстава «Па старонках беларускіх казак»
|
1-4
|
Новік Г.М.
|
|
- Краязнаўчая віктарына «З вытокаў роднай мовы»
|
5-7
|
Ляшкевіч Н.К.
|
|
9 верасня – дзень прапаганды здаровага ладу жыцця
|
|
1. Журнал-прэзентацыя «Шкодныязвычкі: ворагіцісябры?»
|
1-4
|
Шэндзер Л.Р.
|
|
2. Адкрыццё школьнай спартакіяды. Асенні лёгкаатлетычны крос
|
5-7
|
Калян А.Г.
|
|
16 верасня – Дзень народага адзінства
|
|
- Віктарына «За адзіную Беларусь»
|
1-4
|
Кузьмінчук Д.Ю.
|
2. Круглый стол «Народнае адзінства: разам на вякі»
|
5-7
|
Аляшкевіч Т.П.
|
23 верасня – дзень узаемадзеяння з сям’ёй
|
|
1. Інфармацыйны ліст «Рэжым дня малодшага школьніка»
|
1-4
|
Капуза А.У.
|
2. Кансультацыя «Інтэлектуальнае развіццё дзіцяці»
|
5-7
|
Мазгова Т.А.
|
30 верасня
|
1. Свята, прысвечанае Дню настаўніка “Для Вас, дарагія настаўнікі!”
|
1-11
|
Казлоўская Г.П.
|
7 кастрычніка – дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання
|
|
1. Занятак з элементамі трэнінга «Возьмемся за рукі сябры»
|
1-4
|
Малашчук К.В.
|
2. Удзел у акцыях «Клопат», «Абеліск»
|
5-7
|
Казлоўская Г.П.
|
14 кастрычніка – дзень прапаганды здаровага ладу жыцця
|
|
1. Круглы стол «Збан мудрых думак аб здароўі»
|
1-4
|
Новік Г.М.
|
2. Спартыўная гульня «У краіне здароўя»
|
5-7
|
Калян А.Г.
|
21 кастрычніка – дзень працоўнага навучання і прафарыентацыі
|
|
1. Гульня “Адгадай прафесію”
|
1-4
|
Шэндзер Л.Р.
|
2. Інтэрактыўная гульня “Прафесійнае самавызначэнне асобы”
|
5-7
|
Малашчук К.В.
|
28 кастрычніка – дзень узаемадзеяння з сям’ёй
|
|
1. Інтэрактыўны занятак «Булінг у школе: мы супраць»
|
1-4
|
Кузьмінчук Д.Ю.
|
2. Інфармацыйны ліст «Бяспека дзіцяці дома»
|
5-7
|
Ляшкевіч Н.К.
|
4 лістапада – дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання
|
|
1. Конкурс малюнкаў “Любімая казка”
|
1-4
|
Капуза А.У.
|
2. Круглы стол “Героем быць ганарова”
|
5-7
|
Аляшкевіч Т.П.
|
11 лістапада – дзень прапаганды здаровага ладу жыцця
|
|
1. Конкурс малюнкаў«Як добра быць здаровым»
|
1- 4
|
Новік Г.М.
|
2. Гутарка «Вітаміны я люблю – быць здаровым я хачу”
|
5-7
|
Мазгова Т.А.
|
18 лістапада – дзень працоўнага навучання і прафарыентацыі
|
|
1. Спартыўныя гульні «Алімпійскія надзеі»
|
1-4
|
Шэндзер Л.Р.
|
2. Гульнявая праграма «Нам любая справа па плячу»
|
5-7
|
Новік І.В.
|
25 лістапада – дзень узаемадзеяння з сям’ёй
|
|
1. Інтэрактыўны занятак “Усямейным крузе мы з вамі расцем”
|
1-4
|
Кузьмінчук Д.Ю.
|
2. Гадзіна зносін “Дэкларацыя правоў дзіцяці”
|
5-7
|
Казлоўская Г.П.
|
2 снежня – дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання
|
|
1. Гадзіна знаёмства “Беларускія святы”
|
1-4
|
Капуза А.У.
|
2. Гістарычны калейдаскоп «Ведаем і памятаем»
|
5-7
|
Ляшкевіч Н.К.
|
9 снежня – дзень прапаганды здаровага ладу жыцця
|
|
1. Гульнявая праграма «Станцыя – карысныя звычкі»
|
1-4
|
Новік Г.М.
|
2. Квэст-гульня «Краіна здароўя»
|
5-7
|
Аляшкевіч Т.П.
|
16 снежня – дзень працоўнага навучання і прафарыентацыі
|
|
1. Віктарына «Лабірынт прафесій»
|
1-4
|
Шэндзер Л.Р.
|
2. Складанне калажу “Прафесіі маіх бацькоў”
|
5-7
|
Мазгова Т.А.
|
23 снежня – дзень узаемадзеяння з сям’ёй
|
|
1. Ролевая гульня “Сямейныя абавязкі”
|
1-4
|
Кузьмінчук Д.Ю.
|
2. Інфармацыйны ліст «Дрэва сямейных каштоўнасцяў»
|
5-7
|
Казлоўская Г.П.
|
30 снежня
|
|
1. Акцыя “Віншуем з Новым годам!”
|
1-4
|
Новік І.В.
|
2. Акцыя “Віншуем з Новым годам!”
|
5-7
|
Казлоўская Г.П.
|
6 студзеня - дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання
|
1. Гасцявы ўрок “Па старонках гісторыі роднага краю”
|
1-4
|
Новік І.В.
|
2. Урок памяці “Памятаць, каб жыць”
|
5-7
|
Казлоўская Г.П.
|
13 студзеня – дзень прапаганды здаровага ладу жыцця
|
|
1. Гутарка “Правільнае харчаванне”
|
1-4
|
Новік Г.М.
|
2. День здароўя
|
5-7
|
Калян А.Г.
|
20 студзеня – дзень працоўнага навучання і прафарыентацыі
|
|
1. Куфэрак загадак “Все работы хороши – выбирай на вкус!»
|
1-4
|
Новік І.В.
|
2. Прафарыентацыйная гульня “Угадай прафесію”
|
5-7
|
Ляшкевіч Н.К.
|
27 студзеня – дзень узаемадзеяння з сям’ёй
|
|
1. Гульнёвая праграма “Мая сям’я – маё багацце”
|
1-4
|
Шэндзер Л.Р.
|
2. Конкурсна - гульнявы занятак “Як добра, калі мы разам”
|
5-7
|
Аляшкевіч Т.П.
|
3 лютага – дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання
|
|
1. Квэст-гульня “Край, дзе я жыву”
|
1-4
|
Кузьмінчук Д.Ю.
|
- Размова ў коле “Пагаворым аб маральных каштоўнасцях”
|
5-7
|
Мазгова Т.А.
|
10 лютага – дзень прапаганды здаровага ладу жыцця
|
|
1. Рухомыя гульні “Будзь здароў”
|
1-4
|
Капуза А.У.
|
2. Віктарына “У здаровым целе……”
|
5-7
|
Новік І.В.
|
17 лютага – дзень працоўнага навучання і прафарыентацыі
|
|
1. Час зносін “Вучоба і праца ідуць побач”
|
1-4
|
Новік Г.М.
|
2. Акцыя “З добрым сэрцам” (выраб падарункаў для дзяцей-інвалідаў)
|
5-7
|
Казлоўская Г.П.
|
24 лютага – дзень узаемадзеяння з сям’ёй
|
|
1. Забаўляльнае мерапрыемства “Сямейныя рэкорды”
|
1-4
|
Шэндзер Л.Р.
|
2. Віктарына “Справы сямейныя”
|
5-7
|
Ляшкевіч Н.К.
|
2 сакавіка – дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання
|
|
1. Інтэлектуальнае лато “Мая Радзіма - Беларусь”
|
1-4
|
Кузьмінчук Д.Ю.
|
2. Квэст-гульня “Пазнаем Беларусь разам”
|
5-7
|
Аляшкевіч Т.П.
|
9 сакавіка – дзень прапаганды здаровага ладу жыцця
|
|
1. Спартыўнае свята “Вяселыя старты”
|
1-4
|
Калян А.Г.
|
2. Гульня “Гігіена харчавання”
|
5-7
|
Мазгова Т.А.
|
16 сакавіка – дзень працоўнага навучання і прафарыентацыі
|
|
1. Інтэлектуальная гульня “Праца і чалавек”
|
1-4
|
Капуза А.У.
|
2. Творчая майстэрня «Умелыя ручкі»
|
5-7
|
Казлоўская Г.П.
|
23 сакавіка – дзень узаемадзеяння з сям’ёй
|
|
1. Час зносін “Калі ёсць сям’я, значыць шчаслівы я”
|
1-4
|
Новік Г.М.
|
2. Вусны часопіс “Мая сям’я”
|
5-7
|
Аляшкевіч Т.П.
|
30 сакавіка
|
1. Пазнаваўчая віктарына “Падарожжа ў свет кніг”
|
1-4
|
Новік І.В.
|
2. Гульня “Зорны час”
|
5-7
|
Казлоўская Г.П.
|
6 красавіка – дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання
|
|
1. Гульня “Падарожжа ў краіну Дабрыні”
|
1-4
|
Кузьмінчук Д.Ю.
|
2. Конкурс эрудытаў “Чым жыве мая краіна”
|
5-7
|
Мазгова Т.А.
|
13 красавіка – дзень прапаганды здаровага ладу жыцця
|
|
1. Спартыўнае свята “Уперад за здароўем”
|
1-4
|
Калян А.Г.
|
2. Гульня “Слабое звяно”(па здароваму ладу жыцця)
|
5-7
|
Малашчук К.В.
|
20 красавіка – дзень працоўнага навучання і прафарыентацыі
|
|
1. Гульня “Мой прафесіянальны поспех”
|
1-4
|
Шэндзер Л.Р.
|
2. Акцыя па добраўпарадкаванні школьнай тэрыторыі
|
5-7
|
Ляшкевіч Н.К.
|
27 красавіка – дзень узаемадзеяння з сям’ёй
|
|
1. Конкурс малюнкаў “Мая сям’я”
|
1-4
|
Капуза А.У.
|
2. Тэматычная гульня “Сям’я – усяму пачатак”
|
5-7
|
Казлоўская Г.П.
|
4 мая – дзень грамадзянскага і патрыятычнага, духоўна-маральнага выхавання
|
|
1. Віртуальная экскурсія “Пазнаем Беларусь разам”
|
1-4
|
Новік Г.М.
|
2. Турыстычная гадзіна “Мая вуліца, мая вёска”
|
5-7
|
Мазгова Т.А.
|
11 мая – дзень прапаганды здаровага ладу жыцця
|
|
1. Урок здароўя “С акрэты нашых продкаў – аб травах”
|
1-4
|
Кузьмінчук Д.Ю.
|
2. Спартыўныя спаборніцтвы “Рух + Спорт + Здароўе”
|
5-7
|
Калян А.Г.
|
18 мая – дзень працоўнага навучання і прафарыентацыі
|
|
1. Конкурс малюнкаў “Кім я буду, калі вырасту?”
|
1-4
|
Шэндзер Л.Р
|
2. Квэст-гульня “Атрымай рэальную прафесію”
|
5-7
|
Ляшкевіч Н.К.
|
25 мая – дзень узаемадзеяння з сям’ёй
|
1. Фотакалаж “Шчаслівыя імгненні з бацькамі”
|
1-4
|
Капуза А.У.
|
2. Гадзіна творчасці “Традыцыі маёй сям’і”
|
5-7
|
Аляшкевіч Т.П.
|